S204MT-B20 Miniature Circuit Breaker - 4P - B - 20 A
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 4016779871761
Description
S204MT-B20 MiniatureCircuitBreaker B-Char.,10kA,20A,4P
Built-in depth
69
Rated current
20
Rated voltage
400
Frequency
50
Release characteristic
B
Rated insulation voltage Ui
440
Width in number of modular spacings
4
Explosion-proof
No
Power loss
10
Degree of protection IP
IP20
Number of protected poles
4
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V