S204MT-B32 Miniature Circuit Breaker - 4P - B - 32 A
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 4016779871785
Description
S204MT-B32 MiniatureCircuitBreaker B-Char.,10kA,32A,4P
Rated current
32
Release characteristic
B
Power loss
14.8
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V