S204MT-D1.6 Miniature Circuit Breaker - 4P - D - 1.6 A
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 4016779872119
Description
S204MT-D1,6 MiniatureCircuitBreaker D-Char.,10kA,1,6A,4P
Rated current
1.6
Release characteristic
D
Power loss
6.4
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V