S204MT-D40 Miniature Circuit Breaker - 4P - D - 40 A
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 4016779872232
Description
S204MT-D40 MiniatureCircuitBreaker D-Char.,10kA,40A,4P
Rated current
40
Release characteristic
D
Power loss
19.2
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V