S801P-B100 High Performance Circuit Breaker. B characteristic. 50kA, 100A, 1P
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271516840
Description
Rated current
100
Rated voltage
230
Frequency
50
Release characteristic
B
Rated insulation voltage Ui
690
Width in number of modular spacings
1.5
Explosion-proof
Power loss
8
Degree of protection IP
IP20
Number of protected poles
1
Number of poles total
1
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Rated impulse withstand voltage Uimp
6
Brands
ABB
Descrição Longa