S801P-B125-R High Performance Circuit Breaker with ring tongue terminal. B characteristic. 50kA, 125A, 1P
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271517632
Description
Rated current
125
Release characteristic
B
Power loss
9.4
1
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa