S801P-C100 High Performance Circuit Breaker. C Characteristic. 50kA, 100A, 1P
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271516963
Description
Rated current
100
Release characteristic
C
Power loss
8
1
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa