S801P-C80-R High Performance Circuit Breaker with ring tongue terminal. C Characteristic. 50kA, 80A, 1P
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271517328
Description
Rated current
80
Release characteristic
C
Power loss
6.4
1
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa