S801S-D0.5 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271499235
Description
S801S-D0.5 1 Pole D Characteristic 0.5A 6 kA 400/690 VAC High Performance Circuit Breaker HPCB
Release characteristic
D
1
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa