S802P-B125 High Performance Circuit Breaker. B characteristic. 50kA, 125A, 2P
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271516888
Description
Rated current
125
Release characteristic
B
Rated insulation voltage Ui
690
Width in number of modular spacings
3.5
Explosion-proof
Power loss
18.8
2
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa