S802P-K100-R High Performance Circuit Breaker with ring tongue terminal. K Characteristic. 50kA, 100A, 2P
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271517540
Description
Rated current
100
Release characteristic
K
Power loss
16
2
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa