S802P-K80-R High Performance Circuit Breaker with ring tongue terminal. K Characteristic. 50kA, 80A, 2P
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271517380
Description
Rated current
80
Rated voltage
400
Frequency
50
Release characteristic
K
Rated insulation voltage Ui
690
Power loss
12.8
Degree of protection IP
IP20
Number of protected poles
2
Number of poles total
2
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Rated impulse withstand voltage Uimp
6
Descrição Longa