S802S-C0.5 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271499396
Description
S802S-C0.5 2 Poles C Characteristic 0.5A 6 kA 400/690 VAC High Performance Circuit Breaker HPCB
Rated current
0.5
Rated voltage
400
Frequency
50
Release characteristic
C
Rated insulation voltage Ui
690
Current limiting class
3
Overvoltage category
4
Power loss
4
2
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa