S802S-UCB0.5 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271500559
Description
S802S-UCB0.5 2 Poles UC-B Characteristic 0.5A 50 kA 500 VDC High Performance Circuit Breaker HPCB
Technical Information
Attributes
Voltage type
DC
Built-in depth
82.5
Rated current
0.5
Rated voltage
Frequency
0
Release characteristic
Other
Rated insulation voltage Ui
1500
Pollution degree
2
Power loss
4
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa