S802S-UCB20 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271202996
Description
S802S-UCB20 High Performance Miniature Circuit Breaker 2 Poles B Characteristic 20A 50kA 250VDC
Technical Information
Attributes
Voltage type
DC
Built-in depth
82.5
Rated current
20
Rated voltage
Frequency
0
Release characteristic
Other
Rated insulation voltage Ui
1500
Pollution degree
2
Power loss
7
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa