S802S-UCK125 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271523336
Description
S802S-UCK125 High Performance Miniature Circuit Breaker 2 Poles K Characteristic 125A 50kA 250VDC
Rated current
125
Power loss
18.8
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa