S802U-K30 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
S802U-K30 High Performance MCB
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271214173
Description
S802U-K30 2 Pole K Characteristic 30A 50kA 240/415VAC High Performance Circuit Breaker HPCB
Rated current
30
Release characteristic
K
Power loss
2.8
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa