S803P-K80 High Performance Circuit Breaker. K Characteristic. 50kA, 80A, 3P
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271517250
Description
Rated current
80
Rated voltage
400
Frequency
50
Release characteristic
K
Rated insulation voltage Ui
690
Width in number of modular spacings
4.5
Explosion-proof
Power loss
19.2
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Rated impulse withstand voltage Uimp
6
Descrição Longa