S803S-KM20 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271202194
Description
S803S-KM20 High Performance Miniature Circuit Breaker 3 Poles KM Characteristic 20A 50kA 230AETBC400VAC
Rated current
20
Release characteristic
KM
Rated insulation voltage Ui
690
Pollution degree
2
Width in number of modular spacings
4.5
Explosion-proof
No
Power loss
10.5
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Rated impulse withstand voltage Uimp
8
Brands
ABB
Descrição Longa