S803S-UCB10 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271203085
Description
S803S-UCB10 High Performance Miniature Circuit Breaker 3 Poles B Characteristic 10A 50kA 250VDC
Technical Information
Attributes
Voltage type
DC
Built-in depth
82.5
Rated current
10
Rated voltage
Frequency
0
Release characteristic
Other
Rated insulation voltage Ui
1500
4.5
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa