S803S-UCK50 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271203634
Description
S803S-UCK50 High Performance Miniature Circuit Breaker 3 Poles K Characteristic 50A 50kA 250VDC
Technical Information
Attributes
Voltage type
DC
Frequency
0
Release characteristic
Other
Rated insulation voltage Ui
1500
Power loss
12.9
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa