S803U-Z80 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
S803U-Z80 High Performance MCB
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271214869
Description
S803U-Z80 3 Pole Z Characteristic 80A 50kA 240/415VAC High Performance Circuit Breaker HPCB
Rated current
80
Release characteristic
Z
Width in number of modular spacings
4.5
Power loss
6.4
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa