S804P-B125 High Performance Circuit Breaker. B characteristic. 50kA, 125A, 4P
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271516949
Description
Rated current
125
Rated voltage
400
Frequency
50
Release characteristic
B
Rated insulation voltage Ui
690
Width in number of modular spacings
6.5
Explosion-proof
Power loss
37.6
Degree of protection IP
IP20
Number of protected poles
4
Number of poles total
4
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Rated impulse withstand voltage Uimp
Descrição Longa