S804S-UCB0.5 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271500955
Description
S804S-UCB0.5 4 Poles UC-B Characteristic 0.5A 50 kA 1000 VDC High Performance Circuit Breaker HPCB
Voltage type
DC
Rated current
0.5
Rated voltage
Frequency
0
Release characteristic
Other
Rated insulation voltage Ui
1500
Width in number of modular spacings
6
Number of protected poles
4
Number of poles total
4
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa