S804S-UCB1.6 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271500979
Description
S804S-UCB1.6 4 Poles UC-B Characteristic 1.6A 50 kA 1000 VDC High Performance Circuit Breaker HPCB
Rated current
1.6
Power loss
11.6
4
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa