S804U-Z50 High Performance MCB
ABB
Cutting and Protection Devices
S804U-Z50 High Performance MCB
Nortécnica Ref:
EAN: 7612271214753
Description
S804U-Z50 4 Pole Z Characteristic 50A 50kA 240/415VAC High Performance Circuit Breaker HPCB
Release characteristic
Z
Width in number of modular spacings
6
Power loss
4.3
Number of protected poles
4
Number of poles total
4
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Descrição Longa