S204MT-B63 Miniature Circuit Breaker - 4P - B - 63 A
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 4016779871815
Description
S204MT-B63 MiniatureCircuitBreaker B-Char.,10kA,63A,4P
Rated current
63
Release characteristic
B
Power loss
19.2
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V