S204MT-D0.5 Miniature Circuit Breaker - 4P - D - 0.5 A
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 4016779872096
Description
S204MT-D0,5 MiniatureCircuitBreaker
Rated current
0.5
Release characteristic
D
Power loss
6.4
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V