S451M-K10 Miniature Circuit Breaker
ABB
Cutting and Protection Devices
Nortécnica Ref:
EAN: 7612270105823
Description
S451M-K10 Miniature Circuit Breaker 1 Pole K Characteristic 10A 10000 ~230/400V
Technical Information
Attributes
Voltage type
AC
Built-in depth
92.5
Rated current
10
Rated voltage
240
Frequency
50
Release characteristic
K
Rated insulation voltage Ui
440
Width in number of modular spacings
1
Explosion-proof
No
Power loss
1.308
Degree of protection IP
IP20
Number of protected poles
1
Number of poles total
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V
Rated impulse withstand voltage Uimp
4
Brands
ABB
Descrição Longa